Bydlíte v patrovém domě? Jak vypadají vaše schody? Někdo má to štěstí, že má schody dostatečně široké, tak akorát vysoké a hlavně s nízkým sklonem. Pokud jsou schody příkré, mají vysoký nášlap a k tomu jsou třeba točité a umístěné do prostoru, může jít o riziko. Pohyb je na takových schodech nepříjemný, a v mnoha případech i nebezpečný. Stačí jedno šlápnutí vedle a neštěstí je na světě. Proto je potřeba mít se kde chytnout, aby došlo ke zvýšení stability.

žena u zábradlí

Umíte si představit schody bez zábradlí?
Zábradlí je velice důležitá součást schodiště. Dokonce bez něj nelze zkolaudovat stavbu. Je vyžadováno všude, kde nějaké schody vedou. Je úplně jedno, jestli jej využijete nebo ne, jde o to, aby byl splněn požadavek na bezpečnost. A jednou může nastat doba, kdy budete rádi, že nějaké zábradlí máte. Může se vám zatočit hlava, sklouznout bota a nebo špatně došlápnete. Způsobů jak si na schodech přivodit úraz je opravdu mnoho.

staré zábradlí

Proto je potřeba mít zábradlí. Jedním z velmi oblíbených typů zábradlí je nerezové zábradlí. Dá se vyrobit na mnoho způsobů. Může se zkombinovat se dřevem, jiným kovem nebo třeba se sklem. Právě sklo a nerez jsou velmi moderní kombinace s luxusním vzhledem, který se hodí do každého domu. Zábradlí se dá ukotvit do zdi nebo z boku na schody. Způsobů provedení je více, a stačí si jen vybrat jaké se vám bude líbit. Výroba se provádí na zakázku, protože každé schodiště je jiné, a typové zábradlí ze supermarketu vám nemusí sedět. Zároveň pro vás může být problém ukotvení, pokud nejste manuálně zruční a nemáte s montáží zkušenosti. Vyberte si zábradlí, které bude nejen dobře vypadat, ale které vám zaručí bezpečnost při pohybu na schodech. Prohlédněte si už hotová zábradlí – uvidíte, že vypadají vážně skvěle a určitě mezi nimi najdete nějaké, které budete chtít u sebe doma.