Plánujete v dohledné době stěhování bytu v Praze a půjde o termíny v chladném období roku, například mezi listopadem a březnem? Stěhování v zimě je samo o sobě více stresující, než v létě, a to z různých důvodů, a my bychom si je zde mohli vyjmenovat, zároveň bychom vám rádi navrhli postup, kterého byste mohli využít pro posílení vašeho zdraví a eliminaci většiny stresových vlivů:

bublinková fólie

Nedostatek slunečního svitu a chlad – na podzim a v zimě se výrazně sníží délka slunečního svitu a množství dnů, kdy je zataženo nízkou inverzní oblačností. Tehdy jdou na nás chmury a deprese, a to pak významně negativně ovlivňuje náš zdravotní stav. Počítejte s tím, že v této době bude balení věcí a stěhování únavné, a že můžete i onemocnět v důsledku snížení aktivity imunitního systému.

Kanárské ostrovy

Stěhování na klíč – jistou možností, jak se tomuto problému vyhnout, je stěhování na klíč. Pověříte stěhovací firmu tím nejobtížnějším a sami se postaráte pouze o sbalení některých osobních věcí. Balení ostatních předmětů, demontáž a přemístění nábytku a spotřebičů a na novém místě jejich zapojení, a zároveň zprovoznění obývaných prostor přenecháte stěhovací firmě. V podstatě se tak vyhnete těm největším starostem a svůj volný čas vyplníte ještě lépe, než jste původně plánovali – dovolenou na Kanárech.

Dovolená na Kanárských ostrovech – jestliže máte v plánu kromě stěhování užít si v létě dovolenou u moře, můžete to změnit a dovolenou přesunout již třeba na únor. Na Kanárských ostrovech je příjemné klima i tehdy, můžete se tam i v únoru koupat v moři a vyhnout se depresím z nedostatku Slunce, které trápí našince ve středu Evropy. Mohlo by se vám zalíbit například na ostrově Gran Canaria, v jeho jižní části Maspalomas, kde jsou k vidění obří písečné duny, rostoucí palmy a překrásné květinové záhony v několika městských parcích.