Uvažujete o tom, že si pořídíte vlastní bazén? Nebo už se jim pyšníte na zahradě a jenom dumáte nad tím, čím byste ho mohli vylepšit? Poradíme vám, jaký druh bazénového příslušenství Chlorito.cz stojí za to pořídit a bez kterých kousků se naopak bez obav obejdete.

 

listí v bazénu

Příslušenství k bazénu je mnohdy kapitolou sama o sobě, na trhu totiž můžeme najít nespočet vychytávek a příslušenství, u kterých výrobce udává, že se bez něho zkrátka neobejdeme. My vám proto poradíme, které brvky bazénového příslušenství stojí za to.

 

  • Bazénová filtrace

Pokud byste měli investovat jen do jednoho kousku příslušenství, zainvestujte právě do bazénové filtrace. Právě ta totiž dokáže vodu udržet skutečně čistou a odstranit z ní i mikroskopické nečistoty. Vyplatí se do ní investovat jak v případě nadzemního, tak i zapuštěného bazénu.

 

  • Chemie do bazénu

Další nezbytné příslušenství, které vám pomůže udržovat kvalitu vody. Bazénová chemie s přídavkem chloru i bez něho, mořská sůl, přípravky pro potlačení růstu řas atd.

 

  • Bazénový vysavač

bazénový vysavač

Ten pomáhá vysávat nečistoty ze stěn a dna bazénu. Rozhodně se jedná o šikovného pomocníka, kterého si zamilujete. Dle možností si můžete pořídit ruční, poloautomatický nebo plně automatickou variantu, který se o vše postará bez vás.

 

  • Ohřev vody

Ohřev vody už patří spíše mezi vychytávky, které nemají vliv na kvalitu vody, ale koupání díky nim bude jistě příjemnější. Ohřev vody se provádí za pomocí tepelného čerpadla, solárního panelu nebo tepelným výměníkem.

 

  • Krycí plachta

Bez krycí plachty se neobejdete v případě, kdy máte zapuštěný bazén. Právě při zazimování bazénu je to totiž nepostradatelný pomocník. Další variantou je solární plachta, ta pomáhá vodu v bazénu ohřívat a zároveň chránit před naplaveninami a nečistotami. Díky speciální vrstvě z vody zbytečně neuniká teplo a solární vrstva zesiluje působení slunečního záření.

3.3/5 - (6 votes)